Nowe okręty i znaczniki na Gamefoundzie!

Drodzy wspierający i obserwujący nasze strony.

Tak jak obiecaliśmy, na naszym pledge managerze na Gamefound pojawiło się jeszcze pięć nowych modeli okrętów – po jednym do każdej floty. Nie były one wcześniej dostępne na Kickstarterze, postanowiliśmy je zrobić dodatkowo, jako wyraz podziękowania za wspaniałe wsparcie naszej kampanii. Jednostki te z pewnością będą istotnym uzupełnieniem różnorodności i zdolności każdej z dostępnych flot.

Dostępne są:

Amerykański niszczyciel typu Bainbridge.

Rosyjski niszczyciel typu Forel (Wnimatielnyj).

Japoński torpedowiec typu 39-go.

Hiszpański torpedowiec typu Ariete.

Brytyjski taranowiec torpedowy Polyphemus.

Oprócz okrętów przyszykowaliśmy jeszcze jedną nowość – zestaw akcesoriów do gry, zawierających specjalny znacznik pogody, dzięki któremu określimy kierunek oraz siłę wiatru, a także znaczniki boi morskich, potrzebne do niektórych scenariuszy. Znacznik jest uniwersalny – będzie przydatny zarówno w przyszłości dla jakichkolwiek żaglowców, jak i teraz – gdyż pogoda ma wpływ na zachowanie okrętów.

Dodatkowo do każdego zestawu ze znacznikami dorzucimy jeszcze dwa dodatkowe rodzaje znaczników, o których wcześniej nie pisaliśmy. Dotyczą one zaistnienia mocnego przechyłu okrętu oraz uszkodzenia maszynowni. Będą to efekty, które mogą nastąpić po trafieniu okrętu torpedą. Choć nie było ich wcześniej na liście znaczników, to zostaną dołożone do każdego zestawu, który te znaczniki posiada.

Te dodatkowe znaczniki dorzucimy też do zamówień dla wszystkich graczy z Polski, którzy wzięli udział w kampanii Kickstartera i będą potrzebować uzupełnienia o te dwa nowe. Dla graczy, którzy nie wzięli udziału w kampanii Kickstartera znaczniki te będą do kupienia za niewielką kwotę (będą też oczywiście dostępne w ogólnym zestawie znaczników po zakończeniu kampanii).

Terminy Gamefounda. Z uwagi na to, iż dodaliśmy nowe okręty trochę później, niż planowaliśmy, zdecydowaliśmy, iż przedłużymy również funkcjonowanie Gamefounda.

Ważna kwestia – każdy, kto zamknie swojego pledge’a do końca października będzie miał wysłane swoje zestawy w pierwszej kolejności. Sam Gamefound będzie czynny do 19 listopada do 20.00 CET – każdy kto zamknie Gamefounda w listopadzie otrzyma swoje zamówienie w drugiej kolejności – będziemy kompletować i wysyłać najpierw te zlecenia, które zostały zamknięte do końca października.

Cała naprzód!

Ekipa Bolter i GM Boardgames.