Co jest potrzebne do gry w BW: Togo?

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat tego, co potrzebujesz do gry w Bogowie wojny: Togo.

Od czego zacząć?

Wszystkie zestawy do Bogowie wojny: Togo można zakupić na stronie naszego wydawcy i dystrybutora – sklepu Bolter.pl. LINK, oraz w niektórych, współpracujących sklepach.

Aby rozpocząć przygodę z grą, mamy trzy różne opcje:

 1. Zakup startera dwuosobowego. LINK. W tej chwili dostępny jest starter japońsko – rosyjski, ale będą pojawiać się również inne (warto to sprawdzić na stronie Boltera).
  Starter ten zawiera:
  podręcznik.
  modele okrętów dla floty japońskiej w skali 1:1200: pancernik Mikasa, krążownik pancerny Kasuga/Nisshin, 4 torpedowce typu Hayabusa (umieszczamy je po 2 na każdej podstawce).
  modele okrętów dla floty rosyjskiej w skali 1:1200: pancernik typu Borodino, pancernik obrony wybrzeża typu Admirał Uszakow, 4 niszczyciele typu Bujnyj (umieszczamy je po 2 na każdej podstawce).
  Okręty te wystarczą do stworzenia rozpiski na 1000$ ($ używamy jako punktów w grze). Rozpiski tworzymy w kreatorze floty: LINK.
  karty dla tych okrętów. Niektóre z nich (Kasuga/Nisshin, Admirał Uszakow/Admirał Apraksin) mogą być skonfigurowane na dwa różne sposoby – w zależności jakie umieścicie na nich wieże artylerii. W zestawie są dostępne wieże dla obu konfiguracji.
  – koszulki ochronne dla tych kart.
  tablice artyleryjskie (do sprawdzania jak przy jakim rzucie trafiamy przeciwnika).
  podstawki z HDF’u dla tych okrętów. Informację o tym jaki okręt ma być umieszczony na jakiej podstawce znajdziecie tutaj: FLOTA ROSYJSKA, FLOTA JAPOŃSKA, FLOTA AMERYKAŃSKA, FLOTA HISZPAŃSKA. Znajdują się tam również instrukcje składania, np. jak umieścić wieże artylerii, czy łodzie.
  zestaw rozkazów dla okrętów (8 rozkazów A i 8 rozkazów B).
  specjalne miarki prędkości i skrętu – dla dwóch graczy (czyli dwie miarki prędkości itd.).
  zestaw znaczników do zaznaczania uszkodzeń, np. pożarów itd.
  – 20 sześciennych kostek.

  Czy to wszystko, czego potrzebuję do gry? Praktycznie tak. Dodatkowo potrzebne będą jeszcze:
  – miarka calowa do mierzenia odległości strzałów.
  – coś do zaznaczania uszkodzeń/zniszczeń na okrętach. Można to robić np. czarnym markerem (dlatego karty okrętów są w koszulkach), ale również w inny sposób byleby czytelnie dla gracza i przeciwnika.
  – niebieski koc lub specjalna mata, na której będziemy rozgrywać nasze bitwy.
  – przeciwnik do gry 🙂
  Do złożenia okrętów będziemy potrzebować jeszcze cążek lub skalpela, kleju oraz farbek. Informacje o tym jak przygotować okręty do malowania można znaleźć tutaj: LINK. A jak je malować, tutaj: LINK.

  Starter dwuosobowy jest najkorzystniejszym finansowo wyborem jeśli chodzi o rozpoczęcie przygody z grą.

 2. Zakup startera floty oraz dodatkowych akcesoriów. Są one dostępne na specjalnej podstronie ze starterami i akcesoriami: LINK. Pozwala on złożyć flotę na około 1500$ (punktów).
  Startery zawierają okręty (inne, niż w starterze dwuosobowym), karty okrętów i koszulki ochronne na nie, podstawki i zestaw rozkazów. Starter floty to idealna opcja, aby rozbudować nasze siły, po zakupie startera dwuosobowego. Jeśli jednak chcemy w ten sposób rozpocząć naszą przygodę z wojnami morskimi, to musimy się zaopatrzyć w kilka, kupionych osobno rzeczy, które są dostępne tutaj: LINK.
  – podręcznik (wraz z tablicami artyleryjskimi, które są do niego dołączane).
  – miarki prędkości i skrętu.
  – zestaw znaczników.
  Oczywiście tutaj również będziemy potrzebować dodatkowo miarki calowej, markera do zaznaczania uszkodzeń okrętów, niebieskiego koca/maty do gry, kostek do gry, a także przeciwnika 🙂

  Ta metoda rozpoczęcia przygody z grą jest mniej korzystna finansowo niż starter dwuosobowy, ale daje nam od razu większą flotę, którą możemy dowodzić.

 3. Zakup pojedynczych okrętów oraz dodatkowych akcesoriów. LINK. Pojedyncze zestawy zawierają model, podstawkę do niego, kartę okrętu oraz koszulkę ochronną. Musimy zatem do niego dokupić:
  – podręcznik (wraz z tablicami artyleryjskimi, które są do niego dołączane).
  – miarki prędkości i skrętu.
  – zestaw znaczników.
  – diale rozkazów. Zazwyczaj nie będziemy potrzebowali rozkazów dla każdego modelu, który posiadamy, do grania będziemy używać tylko część naszej kolekcji. Potrzebujemy ich właśnie tyle, ilu będziemy używać podczas gry (pamiętając, że każdy okręt musi mieć dwa diale A i B).

  Oczywiście tutaj również będziemy potrzebować dodatkowo miarki calowej, markera do zaznaczania uszkodzeń okrętów, niebieskiego koca/maty do gry, kostek do gry, a także przeciwnika 🙂

  To najmniej korzystny finansowo start do gry ALE najbardziej elastyczny, a także umożliwia stopniowe kupowanie kolejnych elementów gry, gdy nie jesteśmy w stanie jednorazowo kupić dużego startera.
Unboxing startera dwuosobowego do wojny amerykańsko – hiszpańskiej do BW: Togo

Mam już modele i akcesoria. Co dalej?

Na naszej stronie, kanale YT, czy na grupie jest dużo informacji, które pomogą w rozpoczęciu przygody z grą. Warto znać następujące miejsca:

Najważniejsze informacje są publikowane na stronie http://www.gmboardgames.com/blog/
Najwięcej aktualności pojawia się na naszej stronie na FB: https://www.facebook.com/godsofwarseries/
Warto też zdecydowanie znać grupę dyskusyjną serii: https://www.facebook.com/groups/615266705289069

Polecamy bardzo nasz kanał na YouTube, gdzie można znaleźć raporty bitewne, videoporadniki, dotyczące zasad, malowania, czy relacje z turniejów: KANAŁ NA YOUTUBE LINK

Aby zobaczyć jak tworzy się rozpiski i stworzyć swoją własną, polecamy wejść na stronę naszego kreatora floty: http://www.gmboardgames.com/togo/ab/

Dodatkowe okręty w skali 1:1200 do Togo i akcesoria do gry można kupić przez stronę naszego dystrybutora, Bolter.pl: https://bolter.pl/pl/c/BOGOWIE-WOJNY-TOGO/1787.

INFORMACJE O MODELACH I FLOTACH
Jak przygotować modele do malowania – to trzeba przeczytać zanim zaczniecie wycinać okręty ze wsporników:
http://www.gmboardgames.com/blog/jak-przygotowac-modele-do-malowania/

Poradnik malowania okrętów:
http://www.gmboardgames.com/blog/poradnik-malowania-flot/

Armada Española:
http://www.gmboardgames.com/blog/armada-espanola/

Nippon Kaigun:
http://www.gmboardgames.com/blog/nippon-kaigun/

Rossiyskiy Imperatorskiy Flot:
http://www.gmboardgames.com/blog/rossiyskiy-imperatorskiy-flot/

United States Navy:
http://www.gmboardgames.com/blog/united-states-navy/

Transportowce:
http://www.gmboardgames.com/blog/transport-ships/

Z chęcią odpowiemy na Wasze dalsze pytania – najlepiej zadawać je na grupie na FB.

Udanych bitew na morzach! 🙂

Become the most famous commander in history!