Nasze figurki

Miniatury walczących ze sobą żołnierzy są naszą miłością. Zwłaszcza zaś tak mała skala, jaką chcemy Wam dziś pokazać, pozwala odtworzyć historyczny wygląd całych armii oraz przede wszystkim sprawia, że gracze mają poczucie uczestnictwa w naprawdę wielkich bitwach. Na tej stronie chcielibyśmy opowiedzieć o naszych figurkach. Zapraszamy zatem do wspólnej podróży po świecie sześciomilimetrowych żołnierzy.

[PL] To jeszcze nie jest wielka bitwa, a na zdjęciu widać prawie 800 figurek!
[EN ] It’s not a big battle, still there are about 800 miniatures there!

Nasze armie

Połowa XIX wieku była niesamowitym okresem w historii wojskowości, pełnym bardzo dynamicznych przemian. Poza pewnymi wyjątkami (wojna secesyjna) jest ona mało eksploatowanym okresem w wargamingu historycznym. Naszym celem – poprzez nasze gry i figurki – jest uzupełnić ową “białą plamę” na rynku.

Jak dotąd wprowadziliśmy do oferty figurki dla armii Unii i Konfederacji z wojny secesyjnej, Wielkiej Brytanii dla wojny krymskiej i wojen kolonialnych z lat 50-tych i 60-tych XIX wieku oraz Francuzów dla okresu 1854-1870. Kolejne armie są w planach – będą one uzupełniać ten okres historyczny, a być może także i inne epoki.

Co wyróżnia nasze figurki?

Od początku naszej działalności głównym założeniem jest, aby produkować figurki o wysokiej jakości. Na rynku jest dostępnych wiele różnych figurek z tego okresu, więc chcieliśmy stworzyć produkt, który będzie się wyróżniać swoją jakością. Dlatego już nasze pierwsze zestawy: piechoty Unii i Konfederacji mają wspaniały detal, który sprawi, że będą pięknie wyglądać na polu bitwy.

Mała skala pozwala odtworzyć bardziej historyczny wygląd całych oddziałów – ilość szeregów, ustawienie żołnierzy itd. W dążeniu do maksymalnego realizmu postanowiliśmy, że nasze zestawy piechoty będą miały osobny pasek doboszy, który należy umieścić z tyłu, za oddziałem. Nie chodzili oni bowiem w pierwszym szeregu, gdyż w razie śmierci nie byłoby komu wybijać rytmu do maszerowania. Stąd też w naszych zestawach piechoty, dobosze występują w osobnych paskach.

Oczywiście wszystkie paski posiadają rowki między figurkami, które pozwalają je dowolnie przestawiać.

Bardzo zależało nam również na realistycznym wyglądzie koni. Dlatego też przygotowanie nowych rzeźb tych pięknych zwierząt trwało wiele miesięcy. Niejeden raz cała praca była wyrzucana do kosza. W końcu stworzyliśmy konie, które mają jak najbardziej zbliżony wygląd do ich prawdziwych odpowiedników.

Zestawy dla armii Unii i Konfederacji są pakowane w woreczki z etykietami, na których znajdują się podstawowe informacje o dotyczące składu tego zestawu. Począwszy od Brytyjczyków nasze figurki są pakowane w wytrzymałe blistry, które zapewniają większe bezpieczeństwo figurkom, zwłaszcza żywicznym.

Figurki, które produkujemy pasują wielkościowo do tych, które wytwarzają najwięksi producenci na rynku. Jeśli zatem ktoś już posiada duże zapasy wcześniej kupionych figurek, to można je mieszać, aby stworzyć większą różnorodność w armiach graczy.

Mastery figurek Konfederacji, przygotowane do odlewania / Masters of Confederate infantry, ready to cast.
[PL] Rzeźba generała Custera
[EN] A sculpt of gen. Custer.

Figurki metalowe

Pierwszymi liniami figurek, które stworzyliśmy były jednostki Unii i Konfederacji do wojny secesyjnej. Figurki są rzeźbione i następnie odlewane w metalu, który jest elastycznym i wytrzymałym materiałem.

Kolejnymi figurkami, które pojawiły się w naszej ofercie, byli Brytyjczycy na okres od wojny krymskiej do połowy lat 60-tych XIX wieku. Są to również figurki metalowe.

Wyprodukowaliśmy również 3 zestawy artylerii oblężniczej do amerykańskiej wojny secesyjnej: 200-funtowa armata Parotta, 4,5-calowa armata oblężnicza i 13-calowy moździerz morski. To unikatowe figurki w skali 6 mm.

Druk 3D

Latem 2019 roku, po ponad roku prób, wyprodukowaliśmy pierwsze zestawy drukowane w technologii 3D. Więcej o tej technice i figurkach można przeczytać tutaj:

http://www.gmboardgames.com/blog/druk-3d-rewolucja-w-skali-6-mm/

Pierwsze figurki, wyprodukowane w tej technologii dotyczą armii francuskiej na lata 1854-1870.

Opis zestawów poszczególnych armii

Poniższe odnośniki odsyłają do stron z opisami wszystkich zestawów dla armii, które wydaliśmy.

Unia: http://www.gmboardgames.com/blog/zestawy-unii/

Konfederacja: http://www.gmboardgames.com/blog/zestawy-konfederacji/

Wielka Brytania: http://www.gmboardgames.com/blog/zestawy-brytyjskie/

Francja: http://www.gmboardgames.com/blog/zestawy-francuskie/

Okręty

Wraz z przygotowywaniem nowego systemu, dotyczącego walk morskich (Bogowie wojny: Togo – więcej można przeczytać tutaj: http://www.gmboardgames.com/blog/bogowie-wojny-togo/ )
rozpoczęliśmy prace nad okrętami w skali 1:1200. Pierwsze dwa okręty, USS Cairo i CSS Sterling Price zostały wyrzeźbione i odlane w żywicy. Kolejne są już projektowane na komputerze i drukowane.

Naszym założeniem jest jak zwykle wysoki detal i prostota przygotowania do gry. Okręty składają się zaledwie z kilku elementów, które bardzo szybko można przygotować do malowania i skleić.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć poglądowych.

Gdzie można kupić nasze zestawy?

Dystrybutorem naszych figurek jest sklep Bolter z Wrocławia. Figurki można kupić zarówno na miejscu, jak i przez internet.

https://bolter.pl/

Nasze figurki są również dostępne w Poznaniu, w sklepie Warband, który gorąco polecamy.

https://warband.pl/

Become the most famous commander in history!