Armada Española

Informacje ogólne

IV EPOKA – Okręty pancerne

Armada Espaniola na razie nie ma żadnych okrętów z tej epoki.

V EPOKA – Predrednoty

GMT-SPA-5011 Cristobal Colon

Okręt II klasy. Podstawka 10 cm.

Krążownik Pancerny Cristobal Colon należał do typu Giuseppe Garibaldi – dużej i popularnej serii włoskich krążowników. Okręty w tej serii służyły w marynarce włoskiej, argentyńskiej, hiszpańskiej i japońskiej. Kupując ten model możemy zatem wystawić okręty należące do różnych flot.
Istniały niewielkie różnice w konfiguracjach. Cristobal Colon nie miał zamontowanych luf głównego uzbrojenia – były tylko wieże. Najbardziej wymagający gracze mogą je obciąć, w naszych statystykach uwzględniamy również sytuację gdyby te armaty były już zamontowane (można się umówić i z nich nie korzystać w trakcie bitwy). Cristobal Colon miał mieć wieże z pojedynczymi lufami.
Japońskie krążowniki Kasuga i Nisshin miały jeszcze dziwniejszą konfigurację. Kasuga miał z przodu wieżę z jedną lufą, zaś na rufie wieżę z dwoma lufami. Nisshin zaś miał obie wieże z dwoma armatami. Wyposażenie modelu pozwoli Wam na wystawienie dowolnych kombinacji dla Waszego modelu.

GMT-SPA-5021 Furor

Okręt IV klasy. Podstawka 6 cm.

Furor jest bardzo prostym modelem, składa się z jednej części, nie trzeba w nim nic przyklejać.

W czasie wojny hiszpańsko – amerykańskiej niszczyciele były zupełnie nową klasą okrętów, a Furor był jednym z pierwszych okrętów w tej klasie (Amerykanie dopiero budowali swoje niszczyciele, nie mieli takich okrętów pod Santiago). Zbudowany przez prekursorów tej klasy okrętów – Brytyjczyków, był bardzo solidnie wykonanym okrętem.
Furor i pozostałe okręty tej klasy zapewnią flocie hiszpańskiej obronę przed torpedowcami i dzięki własnym torpedom będą stanowił zagrożenie dla okrętów przeciwnika.

Become the most famous commander in history!