Bogowie wojny: Togo

O godzinie 14.05 lokalnego czasu admirał Togo nakazał ostry zwrot w lewo aby przeciąć szyk nieprzyjaciela. Mikasa i pozostałe pancerniki rozpoczęły niebezpieczny manewr pod ogniem rosyjskiej floty. Każdy z nich w momencie zwrotu był narażony na ogień całej rosyjskiej eskadry. Minuty dłużyły się w przerażającym napięciu…

Jednakże Rosjanie strzelali bardzo niecelnie. Gdy tylko Japończycy zakończyli swój manewr cała rosyjska flota była wystawiona jak na talerzu. O 14.10 Mikasa otworzyła ogień.

Pogoda była dobra, choć fale wysokie.

Bogowie wojny: Togo to system historyczny przenoszący nas w czas bitew morskich od XVIII do początku XX wieku. Gracze będą mogli dowodzić żaglowcami w bitwie u przylądka St. Vincent, czy pod Trafalgarem, okrętami pancernymi w bitwie pod Hampton Roads, czy pancernikami w bitwie pod Cuszimą. Będą też mogli się przekonać co by się stało, gdyby stary żaglowiec spotkał na swojej drodze nowoczesny okręt pancerny…

Gracze będą mogli dowodzić albo pojedynczymi okrętami albo całymi ich flotami. Ważną rolę odegrają dowodzący nimi admirałowie.

Gra cechuje się sporą prostotą i przede wszystkim dynamiką, bitwy można rozegrać w krótkim czasie. Zasady pozwalają na przyjęcie różnych wariantów taktycznych, które w połączeniu ze sporą nieprzewidywalnością wprowadzą nas doskonale w klimat walk na morzu.

Gra będzie miała swoją premierę w drugiej połowie 2019 roku.

Niektóre grafiki, użyte przy powstawaniu gry pochodzą z portalu freepik. Polecamy!

Background photo created by kjpargeter – www.freepik.com

Gods of war series