Zestawy Brytyjskie

Zestawy figurek dla armii brytyjskiej początkowo były produkowane w metalu, a następnie drukowane w technice 3D w żywicy. Stopniowo większość metalowych zestawów zostanie zastąpiona przez zestawy drukowane.
Figurki nie są pomalowane.
Klej, podstawki i flagi nie są częścią zestawów (chyba, że zaznaczono inaczej).
Jak zawsze w przypadku zestawów metalowych, niektóre części figurek mogą się powyginać – wtedy należy je ostrożnie wyprostować (np. karabiny).
Zestawy zawierają drobne części i nie są przeznaczone dla dzieci poniżej 14 roku życia.

Spis Treści

GML-UK-001 Zestaw korpuśny brytyjski

Ten zestaw jest najlepszym starterem do armii brytyjskiej. Zawiera 3 brygady piechoty liniowej, 3 brygady milicji kanadyjskiej i 3 brygady piechoty kolonialnej, a także dwie brygady artylerii (2 armaty Armstronga i 8 kanonierów) oraz 16 generałów (można z nich złożyć 6 podstawek generałów), w sumie 312 figurek i dwie armaty. Do tego w skład zestawu wchodzą podstawki z HDF’u dla tych wszystkich brygad oraz zestaw flag.
Figurki zawarte w tym zestawie pozwolą na stworzenie armii do 1500$, co jest typowym rozmiarem małej bitwy w Lee.
W zależności od tego, czy gracz chciałby rozwijać bardziej armię główną, czy armię kolonialną, to warto do niego dokupić dodatkową piechotę (liniową albo kolonialną), zestaw patroli, a później więcej artylerii i kawalerii.

Wszystkie jednostki piechoty oraz artyleria są wykonane w żywicy, kawaleria i generałowie są metalowi. Niektóre starsze zestawy mogą zawierać jeszcze metalową artylerię.


GML-UK-010 Patrole brytyjskie

Zestaw przedstawia niewielkie jednostki kawalerii i oficerów, które miały prowadzić rozpoznanie pozycji nieprzyjaciela. Patrole odgrywają bardzo ważną rolę w mechanice gry Bogowie wojny: Robert E. Lee.

Ten zestaw zawiera jeźdźców na koniach, 8 chorążych i 8 oficerów, razem 16 metalowych figurek w skali 6 mm. Zawiera również 8 okrągłych podstawek o średnicy 3 cm i zestaw papierowych sztandarów.


GML-UK-011 Generałowie brytyjscy

W połowie XIX wieku brytyjscy generałowie byli arystokratami, pięli się w hierarchii głównie dzięki swoim majątkom, statusowi i znajomościom, a nie zdolnościom. Mimo wszystko wielu z nich było profesjonalistami, zdolnymi poprowadzić armię, gdziekolwiek na świecie by się ona znalazła. W dodatku byli zawsze bardzo dobrze ubrani.

Ten zestaw zawiera generałów na koniach w 4 pozach, po 4 figurki na każdą pozę, w sumie 16 metalowych figurek w skali 6 mm.


GML-UK-012 3 Brygady brytyjskich strzelców

Brytyjska armia z połowy XIX wieku miała wiele świetnych jednostek lekkiej piechoty. Najsłynniejszą z nich była Rifle Brigade.

Zestaw ten można użyć do stworzenia Rifle Brigade, jednostek piechoty ochotniczej (VRC), a także batalionów Royal Marines, dołączanych do Naval Brigades.

Ten zestaw zawiera następujące paski żołnierzy: 18 strzelców oraz 3 trębaczy po 3 figurki na każdym pasku oraz 3 paski dowodzenia z 4 figurkami, dając całkowitą ilość 69 modeli w zestawie.


GML-UK-023 3 Brygady piechoty brytyjskiej

Uzbrojeni w muszkiety gwintowane Enfielda i zdolni do operowania zgodnie z taktyką lekkiej piechoty, brytyjscy piechurzy byli jedną z najlepszych formacji w połowie XIX wieku.

Zestaw umożliwia stworzenie 3 brygad brytyjskiej piechoty liniowej.

Ten zestaw zawiera następujące paski żołnierzy: 15 zwykłych, 3 dowódcze, 3 doboszy i 3 chorążych, liczące po 4 figurki na pasku oraz 6 pasków piechoty w pozycjach strzelających, po 3 figurki na pasku, dając całkowitą ilość 102 modeli w zestawie.


GML-UK-033 3 Armaty Armstronga

Sir William Armstrong był pionierem we wprowadzaniu technologii odtylcowego ładowania armat. Dzięki jego wynalazkom armia brytyjska dysponowała w połowie XIX stulecia jedną na najlepszych artylerii na świecie. W grze, będzie ona przewyższać zasięgiem i zdolnościami prawie wszystkie inne działa.

Starsze zestawy są wykonane w metalu, nowsze w żywicy. Zestaw umożliwia wystawienie 3 podstawek tej wspaniałej brytyjskiej artylerii.

Ten zestaw zawiera 3 paski kanonierów, po 4 figurki na pasku oraz 3 armaty Armstronga, w sumie 15 metalowych (lub żywicznych) modeli w skali 6 mm. W wersji metalowej każda armata składa się z 4 części (koła, laweta i lufa), w wersji żywicznej jest ona jednolita (jedna część).


GML-UK-043 3 Brygady brytyjskiej piechoty kolonialnej

Piechota kolonialna była kręgosłupem sił Królowej Wiktorii w Indiach. Walczyła z wyróżnieniem w wielu konfliktach XIX stulecia.

Zestaw umożliwia wystawienie 3 brygad piechoty kolonialnej, podstawowej jednostki brytyjskiej armii kolonialnej.

Ten zestaw zawiera następujące paski żołnierzy: 15 zwykłych, 3 dowódcze, 3 doboszy i 3 chorążych. Każdy pasek liczy 4 figurki, dając całkowitą ilość 84 modeli w zestawie.

GML-UK-053 3 Brygady brytyjskich huzarów / yeomanry

Huzarzy byli elitą lekkiej kawalerii, szybkiej i zdolnej do wykonania szarży na każdego przeciwnika.
Yeomanry była rodzajem arystokratycznej milicji, która nosiła te same mundury, co huzarzy. Będzie dobrą jednostką wsparcia dla Twojej kawalerii zawodowej.

Zestaw umożliwia wystawienie 3 brygad huzarów lub yeomanry (mundury były praktycznie takie same).

Ten zestaw zawiera 18 szeregowych, 3 trębaczy, 3 chorążych i 3 oficerów huzarów brytyjskich lub yeomanry, w sumie 27 metalowych figurek w skali 6 mm.


GML-UK-063 3 Brygady milicji kanadyjskiej

Począwszy od wojny 1812 roku milicja kanadyjska udowodniła swoją wartość w boju. Całkiem dobrze wyszkolona i dobrze uzbrojona będzie dobrą jednostką wsparcia dla Twojej doskonałej piechoty brytyjskiej.

Zestaw umożliwia wystawienie 3 brygad milicji kanadyjskiej, która stanowi doskonałe wsparcie dla brytyjskiej piechoty w armii głównej.

Ten zestaw zawiera następujące paski żołnierzy: 15 zwykłych, 3 dowódcze, 3 doboszy i 3 chorążych. Każdy pasek liczy 4 figurki, dając całkowitą ilość 84 modeli w zestawie.


GML-UK-073 3 40-funtowe Armaty morskie Armstronga

Ciężkie armaty Armstronga były uważane za znacznie lepsze od egzemplarzy polowych. 40-funtowa armata morska była używana w wielu kampaniach wojennych, zapewniając armii brytyjskiej przewagę w zasięgu i sile ognia nad przeciwnikami. Z uwagi na swoją wagę armaty te bardzo często były ciągnięte przez indyjskie słonie.

Zestaw umożliwia wystawienie 3 podstawek artylerii morskiej oraz 3 podstawek słoni. Słonie powinno się umieścić na podstawce 6×3. Ich podstawka pełni rolę informacyjno – ozdobną.

Zestaw zawiera 3 paski kanonierów, po 4 figurki na pasku, 3 armaty morskie Armstronga i 3 słonie indyjskie wraz z lawetami, w sumie 18 żywicznych figurek w skali 6 mm. Wszystkie figurki są drukowane w technologii 3D.


GML-UK-133 3 Brygady jazdy kolonialnej

Jazda kolonialna składała się z rdzennych mieszkańców, dowodzonych przez Brytyjskich oficerów. Bardzo dobrze wyszkolona, mobilna, przyzwyczajona do lokalnych warunków i potrafiąca działać elastycznie była podporą armii Imperium Brytyjskiego w wielu koloniach. Figurki w tym opakowaniu przedstawiają jazdę z Indii.

Zestaw zawiera 3 oficerów, 3 chorążych, 3 trębaczy, 6 szeregowców z lancami i 12 szeregowców z szablami, razem 27 figurek brytyjskiej kawalerii kolonialnej z połowy XIX wieku w skali 6 mm.

Umożliwia wystawienie dwóch podstawek jazdy kolonialnej bez lanc i jednej z lancami.


GML-UK-153 3 Brygady spieszonej jazdy kolonialnej

Jazda kolonialna składała się z rdzennych mieszkańców, dowodzonych przez Brytyjskich oficerów. Bardzo dobrze wyszkolona, mobilna, przyzwyczajona do lokalnych warunków i potrafiąca działać elastycznie była podporą armii Imperium Brytyjskiego w wielu koloniach. Figurki w tym opakowaniu przedstawiają spieszoną jazdę z Indii.

Zestaw zawiera 3 paski dowodzenia (oficer, trębacz, chorąży i koniowodny), 18 figurek strzelców i 12 koni, w sumie 42 figurki spieszonej brytyjskiej jazdy kolonialnej w skali 6 mm.

Na każdej podstawce należy umieścić 6 pieszych strzelców, grupę dowodzenia (oficer, trębacz, chorąży) i koniowodnego przy 4 koniach.


GML-UK-163 3 Brygady piechoty brytyjskiej w hełmach korkowych

Hełm korkowy jest jednym z symboli brytyjskiej piechoty w drugiej połowie XIX wieku. Okazał się on bardzo przydatny w warunkach tropikalnych, zapewniając również dobrą ochronę dla głowy. Brytyjska piechota używała go w trakcie wojen kolonialnych jak np. podczas wyprawy do Abisynii, czy podczas wojny z Zulusami.

Ten zestaw zawiera następujące paski żołnierzy: 15 zwykłych, 3 dowódcze (w tym trębacz – nie ma doboszy), liczące po 4 figurki na pasku oraz 18 figurek piechoty w pozycjach strzelających brytyjskiej piechoty w hełmach korkowych, dając całkowitą ilość 90 modeli w zestawie.

Umożliwia wystawienie 3 podstawek piechoty brytyjskiej. Polecamy ten zestaw dla wszystkich, którzy zbierają armię kolonialną, zwłaszcza od lat 60-tych XIX wieku.


GML-UK-183 3 Naval Brigades

Kliknij w obrazek, aby przejść do strony produktu.

Become the most famous commander in history!