Zestawy Unii

Zestawy figurek Unii i Konfederacji były pierwszymi, jakie zostały wydane do gry. Jeśli nie zaznaczono inaczej, to są one wykonane w metalu.
Figurki nie są pomalowane.
Klej, podstawki i flagi nie są częścią zestawów (chyba, że zaznaczono inaczej).
Jak zawsze w przypadku zestawów metalowych, niektóre części figurek mogą się powyginać – wtedy należy je ostrożnie wyprostować (np. karabiny).
Zestawy zawierają drobne części i nie są przeznaczone dla dzieci poniżej 14 roku życia.

GML-US-01 Zestaw korpuśny Unia

Ten zestaw jest najlepszym starterem do armii Unii. Zawiera 9 brygad piechoty (252 figurki), 2 brygady jazdy (18 figurek), dwie brygady artylerii (2 armaty Parrotta i 8 kanonierów) 10 generałów i 6 chorążych do nich (można z nich złożyć 6 podstawek generałów). Do tego w skład zestawu wchodzą podstawki z HDF’u dla tych wszystkich brygad oraz zestaw flag.
Figurki zawarte w tym zestawie pozwolą na stworzenie armii do 1500$, co jest typowym rozmiarem małej bitwy w Lee.
Warto do niego dokupić zestaw patroli, a później więcej artylerii, piechoty i spieszoną kawalerię.

GML-US-02 4 brygady piechoty Unii i
GML-US-03 1 brygada piechoty Unii

Piechota Unii występuje w dwóch zestawach, zawierających 4 lub 1 brygadę. 1 brygada liczy 28 figurek, w tym 4 figurki na pasku dowodzenia, 20 szeregowców (5 pasków) i 4 doboszy.

GML-US-04 4 Napoleony Unii i
GML-US-05 1 Napoleon Unii

12-funtowe armaty Napoleona zostały wyprodukowane po raz pierwszy we Francji i nazwane na cześć Napoleona III. Dysponujące bardzo dużą siłą ognia i niezłą mobilnością, były bardzo lubiane wśród artylerzystów wojny secesyjnej.
Armaty Napoleona występują w dwóch zestawach, mających 4 lub 1 brygadę (podstawkę) artylerii. Każda podstawka ma 1 lufę, 1 lawetę, 2 koła i pasek 4 kanonierów.

GML-US-06 4 Parroty Unii i
GML-US-07 1 Parrot Unii

Robert Parker Parrott stworzył armaty gwintowane, które dysponowały doskonałą celnością i bardzo dużym zasięgiem. Najbardziej popularne były armaty polowe (10 i 20-funtowe), ale wyprodukowano również wiele cięższych, oblężniczych egzemplarzy. Parrotty nie dysponują tak dużą siłą ognia na zasięgu kartaczy, jak Napoleony, ale mają większy zasięg strzału.
Armaty Parrotta występują w dwóch zestawach, mających 4 lub 1 brygadę (podstawkę) artylerii. Każda podstawka ma 1 lufę, 1 lawetę, 2 koła i pasek 4 kanonierów.

GML-US-08 Generałowie Unii

Zestaw generałów zawiera w sumie 16 figurek, z czego 6 to sztandarowi, a 10 to generałowie (w 5 różnych pozach). Generałów można dzięki temu złożyć w różnych konfiguracjach. Jeśli zostanie nam za dużo figurek, możemy je również wykorzystać na podstawkach patroli, dioramie podstawy operacyjnej, podstawkach artylerii konnej, czy specjalnych jednostek.

GML-ACW-09 4 Brygady Żuawów i
GML-ACW-10 1 Brygada Żuawów

Żuawi występują w dwóch zestawach, zawierających 4 lub 1 brygadę. 1 brygada liczy 28 figurek, w tym 4 figurki na pasku dowodzenia, 20 szeregowców (5 pasków) i 4 doboszy.
Ten sam zestaw żuawów jest przeznaczony dla Unii i dla Konfederacji.

GML-US-11 Piechota Unii w pozycjach strzeleckich

W skład zestawu wchodzą 24 figurki w dwóch różnych pozach. Przedstawiają one piechurów w pozycjach strzelających. W grze są oni wykorzystywani głównie do umieszczenia na podstawkach regimentów lekkiej piechoty (po 6 figurek na podstawce).

GML-US-12 1 Brygada kawalerii Unii i
GML-US-13 4 Brygady kawalerii Unii

Kawaleria występuje w dwóch rodzajach zestawów, po 4 i po 1 brygadzie.
1 brygada składa się z 9 figurek, z czego 6 szeregowych, trębacza, chorążego i oficera. Figurki najlepiej umieścić w jednej linii, obok siebie.

GML-US-14 Patrole Unii

Te zestaw zawiera 16 figurek (8 chorążych i 8 oficerów) oraz 8 okrągłych podstawek i zestaw specjalnych sztandarów z numerami. Służy on do stworzenia patroli, które odgrywają pierwszoplanową rolę w grze.

GML-US-15 4 Brygady milicji Unii (1861) i
GML-US-16 1 Brygada milicji Unii (1861)

Milicja Unii występuje w dwóch zestawach, zawierających 4 lub 1 brygadę. 1 brygada liczy 28 figurek, w tym 4 figurki na pasku dowodzenia, 20 szeregowców (5 pasków) i 4 doboszy.

GML-US-17 4 Brygady spieszonej kawalerii Unii i
GML-US-18 1 Brygada spieszonej kawalerii Unii

Zestaw występuje w dwóch wersjach – 4 lub 1 brygady. 1 brygada składa się z 6 szeregowych, koniowodnego, trębacza, chorążego i oficera. Dodatkowo w skład zestawu wchodzą 4 konie.
Zestaw przedstawia spieszonych kawalerzystów, którzy walczą w szyku rozproszonym – była to typowa taktyka amerykańskiej kawalerii w trakcie wojny secesyjnej.

Become the most famous commander in history!