Zestawy uniwersalne

Standaryzacja mundurów, która rozpoczęła się w połowie XVII wieku i w pełni rozwinęła wiek później, trwała również w połowie wieku XIXtego. Przejście z wytwarzania metodami rękodzielniczymi, czy w manufakturach, na produkcję przemysłową, tylko sprzyjało takiemu stanowi rzeczy. Poszczególne armie oczywiście dbały o to, żeby ich mundury wyróżniały się spośród innych wojsk, nawiązując do narodowych tradycji, przyzwyczajeń, czy – powoli coraz częściej – wymogów praktycznych.
Niektóre popularne formacje miały praktycznie takie same stroje w różnych armiach świata – tak było np. z żuawami. Popularne były stroje podobne do armii francuskiej, uważanej przez pewien czas za najlepszą na świecie – wzorowali się na nich np. Amerykanie.

Na tej stronie prezentujemy wszystkie zestawy, które są uniwersalne dla różnych armii. Jeśli nie zaznaczono inaczej, to są one wykonane w żywicy w technologii druku 3D.

Figurki w zestawach nie są pomalowane.
Klej, podstawki i flagi nie są częścią zestawów (chyba, że zaznaczono inaczej).
Jak zawsze w przypadku zestawów metalowych, niektóre części figurek mogą się powyginać – wtedy należy je ostrożnie wyprostować (np. karabiny).
Zestawy zawierają drobne części i nie są przeznaczone dla dzieci poniżej 14 roku życia.

GML-ACW-023 3 Brygady Żuawów

To nie ludzie, to tygrysy! Tak o żuawach powiedział kiedyś austriacki feldmarszałek Jellacic – który widział ich bohaterstwo w kampanii 1859 roku we Włoszech.
Żuawi byli powszechnie uważani za elitę ówczesnej piechoty. Ubrani niezwykle barwne stroje, wywodzące z się z Afryki Północnej, siali postrach wśród swoich przeciwników.

Ten zestaw zawiera następujące paski żołnierzy: 15 zwykłych, 3 dowódcze i 3 doboszy, liczące po 4 figurki na pasku oraz 18 piechurów w pozach strzelających, dając całkowitą ilość 102 figurki w skali 6 mm.

Żołnierze mają na głowach fezy lub turbany. Oficerowie nie mają nakrycia głowy – dzięki temu zestaw jest uniwersalny i nadaje się do wszystkich armii.

Zestaw ten nadaje się do sformowania jednostek żuawów dla armii Unii, Konfederacji, Francji, a także West India Regiment (figurki w turbanach). Dlatego też na pasku dowódczym znajduje się dodatkowy sztandarowy, gdyż różne armie posiadają różną ilość sztandarów na jednej podstawce: w armii Północy (USA) oraz Imperium Brytyjskiego będzie dwóch sztandarowych, w armii Południa (CSA) i Imperium Francuskiego – tylko jeden (drugiego należy w takim przypadku usunąć).

Become the most famous commander in history!