Zestawy Konfederacji

Zestawy figurek Unii i Konfederacji były pierwszymi, jakie zostały wydane do gry. Jeśli nie zaznaczono inaczej, to są one wykonane w metalu.
Figurki nie są pomalowane.
Klej, podstawki i flagi nie są częścią zestawów (chyba, że zaznaczono inaczej).
Jak zawsze w przypadku zestawów metalowych, niektóre części figurek mogą się powyginać – wtedy należy je ostrożnie wyprostować (np. karabiny).
Zestawy zawierają drobne części i nie są przeznaczone dla dzieci poniżej 14 roku życia.

Spis Treści

GML-CS-01 Zestaw korpuśny Konfederacja

Ten zestaw jest najlepszym starterem do armii Konfederacji. Zawiera 9 brygad piechoty (252 figurki), 2 brygady jazdy (18 figurek), dwie brygady artylerii (2 armaty Napoleona i 8 kanonierów) 10 generałów i 6 chorążych do nich (można z nich złożyć 6 podstawek generałów). Do tego w skład zestawu wchodzą podstawki z HDF’u dla tych wszystkich brygad oraz zestaw flag.
Figurki zawarte w tym zestawie pozwolą na stworzenie armii do 1500$, co jest typowym rozmiarem małej bitwy w Lee.
Warto do niego dokupić zestaw patroli, a później więcej artylerii, piechoty i spieszoną kawalerię.

GML-CS-02 4 brygady piechoty Konfederacji i
GML-CS-03 1 brygada piechoty Konfederacji

Piechota Konfederacji występuje w dwóch zestawach, zawierających 4 lub 1 brygadę. 1 brygada liczy 28 figurek, w tym 4 figurki na pasku dowodzenia, 20 szeregowców (5 pasków) i 4 doboszy.

GML-CS-04 4 Napoleony Konfederacji i
GML-CS-05 1 Napoleon Konfederacji

12-funtowe armaty Napoleona zostały wyprodukowane po raz pierwszy we Francji i nazwane na cześć Napoleona III. Dysponujące bardzo dużą siłą ognia i niezłą mobilnością, były bardzo lubiane wśród artylerzystów wojny secesyjnej.
Armaty Napoleona występują w dwóch zestawach, mających 4 lub 1 brygadę (podstawkę) artylerii. Każda podstawka ma 1 lufę, 1 lawetę, 2 koła i pasek 4 kanonierów.

GML-CS-06 4 Parroty Konfderacji i
GML-CS-07 1 Parrot Konfederacji

Robert Parker Parrott stworzył armaty gwintowane, które dysponowały doskonałą celnością i bardzo dużym zasięgiem. Najbardziej popularne były armaty polowe (10 i 20-funtowe), ale wyprodukowano również wiele cięższych, oblężniczych egzemplarzy. Parrotty nie dysponują tak dużą siłą ognia na zasięgu kartaczy, jak Napoleony, ale mają większy zasięg strzału.
Armaty Parrotta występują w dwóch zestawach, mających 4 lub 1 brygadę (podstawkę) artylerii. Każda podstawka ma 1 lufę, 1 lawetę, 2 koła i pasek 4 kanonierów.

GML-CS-08 Generałowie Konfederacji

Zestaw generałów zawiera w sumie 16 figurek, z czego 6 to sztandarowi, a 10 to generałowie (w 5 różnych pozach). Generałów można dzięki temu złożyć w różnych konfiguracjach. Jeśli zostanie nam za dużo figurek, możemy je również wykorzystać na podstawkach patroli, dioramie podstawy operacyjnej, podstawkach artylerii konnej, czy specjalnych jednostek.

GML-ACW-09 4 Brygady Żuawów i
GML-ACW-10 1 Brygada Żuawów

Żuawi występują w dwóch zestawach, zawierających 4 lub 1 brygadę. 1 brygada liczy 28 figurek, w tym 4 figurki na pasku dowodzenia, 20 szeregowców (5 pasków) i 4 doboszy.
Ten sam zestaw żuawów jest przeznaczony dla Unii i dla Konfederacji.

GML-CS-11 Piechota Konfederacji w pozycjach strzeleckich

W skład zestawu wchodzą 24 figurki w dwóch różnych pozach. Przedstawiają one piechurów w pozycjach strzelających. W grze są oni wykorzystywani głównie do umieszczenia na podstawkach regimentów lekkiej piechoty (po 6 figurek na podstawce).

GML-CS-12 1 Brygada kawalerii Konfederacji i
GML-CS-13 4 Brygady kawalerii Konfederacji

Kawaleria występuje w dwóch rodzajach zestawów, po 4 i po 1 brygadzie.
1 brygada składa się z 9 figurek, z czego 6 szeregowych, trębacza, chorążego i oficera. Figurki najlepiej umieścić w jednej linii, obok siebie.

GML-CS-14 Patrole Konfederacji

Te zestaw zawiera 16 figurek (8 chorążych i 8 oficerów) oraz 8 okrągłych podstawek i zestaw specjalnych sztandarów z numerami. Służy on do stworzenia patroli, które odgrywają pierwszoplanową rolę w grze.

GML-CS-17 4 Brygady spieszonej kawalerii Konfederacji i
GML-CS-18 1 Brygada spieszonej kawalerii Konfederacji

Zestaw występuje w dwóch wersjach – 4 lub 1 brygady. 1 brygada składa się z 6 szeregowych, koniowodnego, trębacza, chorążego i oficera. Dodatkowo w skład zestawu wchodzą 4 konie.
Zestaw przedstawia spieszonych kawalerzystów, którzy walczą w szyku rozproszonym – była to typowa taktyka amerykańskiej kawalerii w trakcie wojny secesyjnej.Become the most famous commander in history!