Zestawy Indian (Lakota)

Indianie Lakota są piątą nacją do gry “Bogowie Wojny: Robert E. Lee”. Figurek tych można używać również do przedstawiania innych plemion indiańskich, które występują w dodatku Crazy Horse (np. Czejenowie), jak i indiańskich sprzymierzeńców Amerykanów (Wrony, Arikarowie).

Jeśli nie zaznaczono inaczej, to prezentowane tutaj zestawy są wykonane z metalu.
Figurki nie są pomalowane. Klej, podstawki i flagi nie są częścią zestawów (chyba, że zaznaczono inaczej).
Jak zawsze w przypadku zestawów metalowych, niektóre części figurek mogą się powyginać – wtedy należy je ostrożnie wyprostować (np. karabiny, czy włócznie).
Zestawy zawierają drobne części i nie są przeznaczone dla dzieci poniżej 14. roku życia.

Umieszczanie figurek na podstawkach (do BW: Lee)

  • Kawaleria Indian i Akicita (jednostka elitarna) – na podstawce 6×3 cm umieszczamy 9 i więcej figurek w szyku rozproszonym.
  • Spieszona kawaleria i Akicita na podstawce 6×3 cm umieszczamy 16 i więcej figurek w szyku rozproszonym.
  • Obrona obozu (jedna taka podstawka na całą armię) – umieszczamy ich na podstawce 1,5×6 cm tak jak piechotę lekką (6 figurek).
  • Wodzowie Indian – na podstawce 3×3 umieszczamy minimum dwie figurki wodzów indiańskich i towarzyszących im wojowników. Podstawka z WN musi mieć 4 i więcej figurek.

GML-LAK-024 Wodzowie i wojownicy Siuksów Lakota

Dzicy wojownicy Siuksów Lakota, uzbrojeni w nowoczesne karabiny Winchestera, a także łuki, włócznie i tomahawki, są więcej niż wyzwaniem dla niezgrabnych armii zawodowych.

Ten zestaw zawiera 45 metalowych figurek wodzów i wojowników Siuksów Lakota, wyposażonych w różne rodzaje uzbrojenia.

Zestaw ten jest bardzo uniwersalny i umożliwia wystawienie kilku podstawek Indian na koniach oraz podstawki wodzów. Ponieważ w zestawie znajdują się zarówno wodzowie jak i zwykli wojownicy (wodzowie mają pióropusze), więc polecamy ich wymieszać. Wodzów można umieszczać również na podstawce oddziałów. Ich większa liczba może symbolizować np. podstawkę Akicita.
Figurki mają różne rodzaje uzbrojenia, od karabinów, przez luki, włócznie, po tomahawki. Można je rozmieścić losowo, albo np. dać na jednej podstawce więcej wojowników z karabinami, na innej z włóczniami itd.
W zestawie znajdują się również dwie figurki przedstawiające indiańskiego wodza z rogiem (ale bez piór), wzorowane na Szalonym Koniu. Polecamy aby przynajmniej jedną z nich wykorzystać na podstawce wodza naczelnego (3×3 cm z czterema lub więcej figurkami) w towarzystwie innych wodzów i wojowników.

GML-LAK-034 Spieszeni wojownicy Siuksów Lakota

Wojownicy Siuksów Lakota nie tylko doskonale jeździli konno, ale umieli też walczyć pieszo, w szyku rozproszonym. Prowadzili celny ogień z daleka lub – przy nadarzającej się okazji – atakowali wręcz, aby zdobyć skalp na przeciwniku.

Ten zestaw zawiera 16 pasków spieszonych wojowników Siuksów Lakota, po 4 figurki na pasku, razem 64 figurki, wyposażone w różne rodzaje uzbrojenia.

W zestawie są piechurzy uzbrojeni w karabiny, łuki i tomahawki. Podobnie jak w przypadku zestawu konnych, możemy ich rozmieścić losowo na podstawce lub na każdej z nich pokazać przewagę jakiegoś typu uzbrojenia.

Figurek tych można też użyć do stworzenia paska tzw. “obrony obozu”. W dodatku Crazy Horse jest to ulepszenie obozu Indian, które zapewnia mu podstawową obronę. Podstawka taka jest takim samym znacznikiem, jak np. znacznik piechoty lekkiej i również należy umieścić na niej przynajmniej 6 wojowników.

Become the most famous commander in history!