Zestawy francuskie

Francja jest 4 nacją, jaka pojawiła się w grze i pierwszą, której zestawy od początku były drukowane w technologii 3D. Jeśli nie zaznaczono inaczej, to są one wykonane w żywicy.
Figurki nie są pomalowane.
Klej, podstawki i flagi nie są częścią zestawów (chyba, że zaznaczono inaczej).
Jak zawsze w przypadku zestawów metalowych, niektóre części figurek mogą się powyginać – wtedy należy je ostrożnie wyprostować (np. karabiny).
Zestawy zawierają drobne części i nie są przeznaczone dla dzieci poniżej 14 roku życia.

Spis Treści

GML-FRE-001 Zestaw korpuśny francuski

Ten zestaw jest najlepszym starterem do armii francuskiej. Zawiera 9 brygady piechoty liniowej, a także dwie brygady artylerii (2 armaty La Hitte i 8 kanonierów), 1 brygadę kirasjerów, 1 dragonów, 1 spieszonych dragonów, oraz 16 generałów (można z nich złożyć 6 podstawek generałów), w sumie 376 figurek i dwie armaty. Do tego w skład zestawu wchodzą podstawki z HDF’u dla tych wszystkich brygad oraz zestaw flag.
Figurki zawarte w tym zestawie pozwolą na stworzenie armii do 1500$, co jest typowym rozmiarem małej bitwy w Lee.
Warto do niego dokupić zestaw patroli, a później więcej piechoty, artylerii i kawalerii.


GML-FRE-011 Generałowie francuscy

Wielu francuskich generałów rozpoczynało swoją karierę wojskową w końcowej części wojen napoleońskich. Wykształceni w szkole wojskowej St. Cyra, cechowali się wysokim stopniem profesjonalizmu i ofensywnym duchem.

Zestaw umożliwia wystawienie 6 podstawek generałów na różnych szczeblach dowodzenia (lub więcej, jeśli wystawimy więcej dowódców dywizji, a mniej korpusów i WN).

Ten zestaw zawiera 16 figurek przedstawiających francuskich oficerów na koniach, w tym 2 marszałków, 8 generałów i 6 chorążych, a także 6 metalowych drzewc sztandarów.


GML-FRE-023 3 Pułki piechoty francuskiej

Francuska piechota zdobyła swoje doświadczenie w trakcie wielu wojen europejskich i kolonialnych. Wszyscy żołnierze wykazywali się doskonałym wyszkoleniem strzeleckim i byli zawsze chętni do wykonania ataku na bagnety.

Zestaw umożliwia wystawienie 3 pułków francuskiej piechoty liniowej.

Ten zestaw zawiera następujące paski żołnierzy: 15 zwykłych, 3 dowódcze, 3 doboszy i 3 chorążych. Każdy pasek liczy 4 figurki, dając całkowitą ilość 84 modeli w zestawie.


GML-FRE-063 3 Armaty La Hitte

Napoleon III, podobnie jak jego wielki wujek, interesował się bardzo artylerią. Dzięki jego wysiłkom Francja była jednym z pierwszych krajów na świecie, który wprowadził do uzbrojenia artylerię gwintowaną – Système La Hitte. Jej zasięg ognia był większy niż każdej, porównywalnej kalibrem artylerii gładkolufowej.

Zestaw umożliwia wystawienie 3 podstawek francuskiej artylerii gwintowanej.

Ten zestaw zawiera trzy armaty systemu La Hitte oraz 3 paski kanonierów, po 4 figurki na każdym pasku, dając w sumie 12 kanonierów.


GML-FRE-153 3 Pułki francuskich dragonów

Tradycyjnie dragoni byli rodzajem kawalerii, która mogła również walczyć na piechotę. Od XIX wieku służyli również jako kawaleria liniowa, stanowiąc ogniwo pośrednie między cieżką, a lekką jazdą.

Zestaw umożliwia wystawienie 3 brygad dragonów (w tym także dragonów gwardii). Dragoni są najbardziej uniwersalnym rodzajem francuskiej kawalerii.

Ten zestaw zawiera 27 figurek przedstawiających francuskich dragonów na koniach, w tym: 18 szeregowców, 3 chorążych, 3 trębaczy i 3 oficerów.


GML-FRE-163 3 Pułki francuskich kirasjerów

Kirasjerzy byli elitą francuskiej armii. Ta ciężka kawaleria była zdolna do przeprowadzenia potężnej szarży, która mogła rozbić każdy oddział przeciwnika. Zazwyczaj trzymano ich w rezerwie i rzucano do walki, gdy przeciwnik był już osłabiony.

Zestaw umożliwia wystawienie 3 brygad kirasjerów (w tym także kirasjerów gwardii).

Ten zestaw zawiera 27 figurek przedstawiających francuskich kirasjerów na koniach, w tym: 18 szeregowców, 3 chorążych, 3 trębaczy i 3 oficerów.

Become the most famous commander in history!