Confederate States Navy

Informacje ogólne

Dział dla tej floty zostanie uzupełniony, gdy pojawią się do niej dostępne modele.

Okręty pancerne

CSS Virginia

CSS Virginia to okręt legenda – pierwszy konfederacki, pełnomorski okręt pancerny i uczestnik pierwszej w historii bitwy okrętów pancernych (bitwa na zatoce Hampton Roads).

Po zajęciu Norfolk, Konfederaci przejęli spalony kadłub drewnianej fregaty Marrimack, które stan okazał się zaskakująco dobry. W tym samym czasie Unia rozpoczęła tworzenie blokady konfederackich portów, która poważnie zagroziła gospodarce CSA. Aby zniwelować przewagę ilościową floty Unii, Konfederaci zdecydowali się odbudować Merrimacka jako CSS Virginia – okręt pancerny. Wynik bitwy, jaką stoczyła Virginia na zatoce Hampton Roads pokazał, że era drewnianych okrętów odeszła do lamusa – Virginia zniszczyła dwie unijne fregaty i gdyby nie interwencja Monitora, to dokonałaby jeszcze większych zniszczeń.

Virginia jest szybka, dobrze opancerzona, ale mało zwrotna. Ma dobre uzbrojenie, choć pancerz takiego Monitora przebije tylko na bliskim dystansie. Jest jednak wyposażona w taran, który zwiększy uszkodzenia w przypadku staranowania przeciwnika.

CSS Sterling Price

CSS Sterling Price był dosyć typowy przedstawicielem okrętów typu “cottonclad”, czyli “obłożonych bawełną. Konfederaci w początkach wojny, zdając sobie sprawę ze znaczenia rzeki Mississippi, dokonali rekwizycji wielu cywilnych parowców. Zostały one opancerzone za pomocą bali bawełny (stąd nazwa) lub żelaza kolejowego i uzbrojone w różnego rodzaju armaty.
Słabo opancerzone, ale szybkie i dobrze uzbrojone, odegrały istotną rolę w początkowym okresie wojny.
Sterling Price jest odlewanym modelem żywicznym.

Become the most famous commander in history!