Pancernik typu Borodino

Dziś mamy wielką przyjemność przedstawić projekt graficzny kolejnego pancernika do Bogowie wojny: Togo. Panie i Panowie oto duma Rosyjskiej Floty Imperialnej, pancernik typu Borodino w całej okazałości (skala 1:1200).

Pancerniki tego typu były wzorowane na wcześniejszym typie Cesariewicz, dysponując nieco większą wypornością i uzbrojeniem. Borodino był najliczniejszym typem rosyjskich pancerników w historii, zbudowano ich aż 5 sztuk, chociaż ostatni z nich – Slava – nie zdążył wziąć udziału w wojnie rosyjsko – japońskiej.

Pozostałe 4 okręty tego typu to: Borodino, Imperator Aleksander III, Kniaź Suworow i Oryol (Orzeł).

Uzbrojone w 4 armaty kalibru 305 mm, rosyjskiej produkcji, szereg dział artylerii średniej i lekkiej, a także wyrzutnie torped, z pancerzem dochodzącym do 254 mm grubości, zdolny do osiągnięcia prędkości 18 węzłów, był poważnym przeciwnikiem dla każdego pancernika z tamtych czasów.

Model będzie dostępny do grania w Bogowie wojny: Togo – nasz powstający system o walkach na morzach w XIX i początku XX wieku. Razem z japońską Mikasą będzie stanowił jeden ze starterów do gry.

Kto ma ochotę przepłynąć przez pół świata i udowodnić Japończykom, że Rosjanie są najlepszymi wojownikami także na morzach?

Zapraszamy do komentowania modelu na naszej grupie dyskusyjnej na FB: https://www.facebook.com/groups/615266705289069/